VIDEO Doi polițiști de patrulare, grav răniți după ce au fost loviți de un automobil în raionul Sîngerei

Doi polițiști de patrulare au fost răniți grav în urma unui accident produs în satul Grigorăuca, raionul Sîngerei.

Potrivit Poliției Naționale, incidentul s-a produs pe traseul R6, unde cei doi agenți de patrulare își desfășurau activitatea de serviciu. Aceștia se aflau pe acostament, în afara autospecialei de serviciu, care era staționată regulamentar cu semnalele luminoase conectate.

În aceste circumstanțe, cei doi polițiști au fost loviți violent de un automobil de model Volkswagen, condus de un bărbat.

În urma impactului, ambii oameni ai legii au suferit traumatisme grave și au fost transportați de urgență la spital pentru îngrijiri medicale.

Poliția califică cazul drept unul tragic și precizează că starea celor doi colegi este extrem de gravă.

La fața locului au intervenit echipaje ale poliției și serviciilor de urgență, care desfășoară acțiuni pentru documentarea cazului și stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs accidentul.

Oamenii legii urmează să stabilească inclusiv cauzele care au dus la producerea impactului.

 

Articolul <span class=”badge-status” style=”background: #ff1813;”>VIDEO</span> Doi polițiști de patrulare, grav răniți după ce au fost loviți de un automobil în raionul Sîngerei apare prima dată în NordNews.